02.02.2018

Пасядзелкі ў бабулі Васіліны

Далучэнне выхаванцаў да багацця беларускай мовы, фарміраванне каштоўных адносін да яе, развіццё актыўнага маўлення на роднай мове- адна з прыярытэтных задач дашкольнай адукацыі. У гэтым зацікаўлены і выхавальнікі дашкольнай адукацыі нашай установы.

Паспяховаму авалоданню маўленчымі навыкамі спрыяюць: арганізацыя спецыяльных заняткаў на беларускай мове адзін раз на тыдзень у сярэдняй і старэйшых групах. На гэтым тыдні дэманстравалі  свае моўныя здольнасці дзеці сярэдняга ўзросту праз удзел у музычным свяце "Пасядзелкі ў бабулі Васіліны". У адпаведнасці з тэматыкай пэўнага мерапрыемства падобраны народныя гульні, вершы, танцы, песні на роднай мове. Свята прынесла задавальненне дзецям і дарослым.