Па старонках роднай мовы

Пераважная большасць бацькоў у сваім паўсядзённым побыце рэдка размаўляюць на роднай мове, чытаюць творы беларускай дзіцячай літаратуры. Таму выхавальнікі дашкольнай адукацыі “яслі-сад №4” ўсімі даступнымі спосабамі імкнуцца навярстаць гэтыя упушчэнні. Так ў дашкольнай установе кожны чацвер на тыдні названы “беларускамоўным днём”.

Паспяховаму авалоданню маўленчымі навыкамі спрыяюць: арганізацыя спецыяльных заняткаў па адукацыйнай галіне “Развіццё маўлення і культура маўленчых зносін” у сярэдніх і старэйшай группах.

Літаратурныя ранішнікі, народныя святы ўзбагачаюць і далучаюць выхаванцаў да культурнай спадчыны свайго народа. Захапляюча праходзяць заняткі по адукацыйнай галіне “Музычнае мастацтва”.