Адно акно

Парадак вызначэння дзіцяці

ва ўстанову дашкольнай адукацыі

Для таго, каб паставіць дзіця на ўлік маючых патрэбу ў вызначэнні ва ўстанову адукацыі для атрымання дашкольнай адукацыі неабходна звярнуцца ў службу "Адно акно" Драгічынскага райвыканкама (г.Драгічын, вул. Леніна, 151, 1 паверх).

Пры сабе мець наступныя дакументы:

- пашпарт аднаго з бацькоў;

- пасведчанне аб нараджэнні дзіцяці.

Вызначэнне дзяцей у дашкольную ўстанову рэгулюецца Палажэннем аб заснаванні дашкольнай адукацыі, якое вызначае наступныя падставы для залічэння:

- наяўнасць накіравання ва ўстанову дашкольнай адукацыі, выдадзенае аддзелам па адукацыі Драгічынскага райвыканкама (кабінет №16); тэрмін дзеяння накіравання 15 каляндарных дзён з дня выдачы;

- медыцынскай даведкі аб стане здароўя;

- заявы законнага прадстаўніка дзіцяці;

-заключэння дзяржаўнага цэнтра карэкцыйна-развіваючага навучання і рэабілітацыі (для спецыяльнай групы для дзяцей з цяжкімі парушэннямі маўлення).

-заключэнне ўрачэбна-кансультацыйнай камісіі - для атрымання дошкольнай або спецыяльнай адукацыі дома.

Камплектаванне груп усіх профіляў ажыццяўляецца штогод на пачатак навучальнага года (1 верасня). Кірунак ва ўстанову дашкольнай адукацыі выдаюцца ў летні перыяд (чэрвень, ліпень, жнівень), а таксама на працягу каляндарнага года пры наяўнасці вольных месцаў ва ўстанове дашкольнай адукацыі.